נעים מאד!
אני יעל. אמא לתמר, נעה ועופר.
אני שואלת שאלות. אני מטילה ספק בתשובות.
ואז אני שואלת שאלות נוספות.

לעדכונים הרשמו כאן:

אני יעל. אמא לתמר, נעה ועופר.
אני שואלת שאלות. אני מטילה ספק בתשובות. ואז אני שואלת שאלות נוספות. משפטים כמו "ככה זה וזה המצב", או, "זה מה יש ועם זה ננצח", לא מתיישבים בנוח עם הרוח שמניעה אותי לפעולה, להתייעלות, לחיפוש אחר פתרונות, להבנה ולשינוי מהלכים ומציאויות. גם המילה "סבלנות" הציבה בפניי אתגרים רבים ומרובים במשך יותר מארבעה עשורים.

יש לי שלושה צאצאים מופלאים, ובכל יום אני מגלה בכל אחת ואחד מהם עד כמה הם כאלה, גם בהיבטים הנוקשים שבהם, מתוכם נחצבת אישיותם תוך שהם מאתגרים את אישיותי שלי.

יש לי שתי בנות ובן. את הבנות גידלנו כמעט עשור בחיק הבית, במה שמכונה "חינוך ביתי", מתוך בחירה טבעית והבנה שזה הוא מקומם של ילדים בשנותיהם הרכות. את הבן גידלנו באותו האופן במשך שלוש שנים.

בגיל שלוש, עופר התחיל לנסוע מדי בוקר לגן תקשורת המיועד לילדים שאובחנו על הרצף האוטיסטי, במסגרת "החינוך המיוחד".

מסע האוטיזם שלנו הוא מסע ארוך, איטי ומפותל, רצוף אתגרים והפתעות שרובן, לפחות בהתחלה, היו לא נעימות, ואילו היום המציאות התאזנה ואנו חווים אותה מהצד החיובי של הספקטרום, ופחות מהצד ה…פחות חיובי.

במסע הזה שחררתי את כל מה שחשבתי שידעתי עד היום, ובעיקר את כל מה שלא ידעתי על הקשר בין מזון ובריאות המעי לבריאות המוח; על הקשר (לעיתים, היעדר הקשר) בין תרופות למרפא; על היכולת המופלאה של גוף האדם לחדש את תאיו ולהחלים, אם רק מאפשרים לו.

בתהליך הלימוד האינטנסיבי של תחומי הטיפול האפשריים בתסמיני האוטיזם, מעבר לתחום הטיפולי ההתנהגותי, נחשפתי לתחום הביו-רפואי, או לרפואה הפונקציונלית אם תרצו, והבנתי עד כמה לחומרי התזונה השונים יש חשיבות להתפתחותו של הילד.
את עיקר הוויטמינים, המינרלים והנוטריינטים, עופר מקבל מהמזון שהוא אוכל לפי התכנית התזונתית ההבראתית המכונה: GAPS
 
(Gut and Psychology Syndrom) והיא נהגתה ונוצרה להתאים לילדים (אך לא רק) הסובלים מתסמינים של מערכת העיכול,שבאים לידי ביטוי בהופעה או החמרה של ליקויים ובעיות נוירולוגיות/התנהגותיות.

כשהתחלתי לארוז לעופר את המזון בקופסאות אוכל לגן, שיתפתי את תמונותיהן ברשת החברתית, וההתעניינות הנלהבת מצד הורים אחרים לא איחרה לבוא.
משם נולד גם דף הפייסבוק, ואחריו קבוצת שיתוף מתכונים וטיפים שלי ושל הורים
נוספים. לאחר כשנתיים ומעל מאתיים מתכונים, עלה הביקוש לספר שיאגד את כל הטוב הזה ויגיש אותו לקהל בצורה מסודרת.

בלוג זה  וספר המתכונים שלי  זה אינם באים ללמד אתכן את עקרונות תכנית גאפס, ולא להדריך אתכן ביישומה.
את התכנית ניתן ללמוד לבד, אך רצוי ואף מומלץ להיעזר באיש מקצוע שבקי בתכנית,
ומוסמך ללוות את מי שזקוק לכך. מעבר לקריאת ספרים וחומרים רלוונטיים אחרים,
תוכלו להצטרף לקבוצות הלימוד והתמיכה בפייסבוק, המנוהלות על ידי אביבה אברון,
נטורופתית ומטפלת מורשית לתכנית גאפס, מנהלת המרכז הישראלי לגאפס, התכנית
התזונתית לבריאות הגוף והמוח.

בבלוג ובספר המתכונים אני מבקשת לאפשר לכן הצצה למסע עצמו, לא בדיעבד אלא תוך כדי, ולחלוק
אותו כפי שהוא מתבטא דרך המטבח שלי. 
הבלוג וספר המתכונים מתמקדים בעיקר בפן הקולינרי, וכל מרכיבי המתכונים ידידותיים לגאפס, כמו גם מי שמיישם תזונה דלת פחמימה ו/או נטולת גלוטן בלבד.

למה "לא רק אמא" ?
דווקא מהמקום בו האמהות הטוטאלית שלי לילדיי מְמַלֵּאת נפח נכבד מהוויתי, ראוי, נכון ורצוי בעיני לתת במה גם לרבדים נוספים הקיימים בי, אלו אשר מתפתחים ויתפתחו בהמשך בחשיבה ובעשייה שלי בנוגע לנושאים מגוונים מהם מורכבים החיים.

ברוכים הבאים 🙂
יעל

גילוי נאות – לחצו כאן

תְּנָיַת פְּטוֹר (Disclaimer) – לחצו כאן 
תקנון ומדיניות פרטיות – לחצו כאן
הצהרת נגישות – לחצו כאן

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support